Sprężarki i kompresory

Kompresory i sprężarki

Kompresor powietrza to urządzenie, którego zadaniem jest wygenerowanie odpowiednio dużego ciśnienia pneumatycznego. Sprężone powietrze może być wykorzystane np. do nadmuchania różnych przedmiotów (np. opon) albo wykorzystane jako czynnik roboczy w układach pneumatycznych. Czym zatem jest kompresor akumulatorowy lub kompresor olejowy? Jak one działają?

Kompresor akumulatorowy lub sprężarki — jak zasilić?

W naszej ofercie znajdują się przede wszystkim sprężarki elektryczne. Niektóre z nich zasilane są wprost z gniazdka napięcia 230 V, a inne z dostosowanych do nich baterii. Kompresor akumulatorowy to urządzenie, które ma wiele zalet. Jest niezależne od źródła zasilania, może pracować praktycznie wszędzie (i w każdych warunkach) i — co najważniejsze — zajmuje niewiele miejsca. Taki kompresor powietrza jest często wykorzystywany do awaryjnego uzupełnienia powietrza w oponie samochodu osobowego. Uproszczone modele takiej sprężarki podpina się bezpośrednio do gniazdka samochodowego 12 V. Urządzenia akumulatorowe są pod tym względem znacznie bardziej funkcjonalne, gdyż nie obciążają akumulatora auta.

Kompresor olejowy i sprężone powietrze — co to jest?

W naszej ofercie znajduje się również kompresor olejowy. Jest to duże, zasilane elektrycznie urządzenie, które zostało wyposażone w układ smarowania. Dzięki temu tłok pompy pneumatycznej (sprężarki) jest chroniony przed skutkami zatarcia. Oczywiście istnieją również na rynku kompresory bezolejowe. Urządzenia te wyróżniają się specyficznie zaprojektowanym tłokiem, który minimalizuje ryzyko zatarcia. Wielu specjalistów podkreśla jednak, że takie urządzenia charakteryzują się mniejszą mocą nominalną i tym samym wykorzystywane są często do zastosowań amatorskich.

Kompresor powietrza — co warto wiedzieć?

Jakie są najważniejsze funkcje, jakie powinien posiadać dobry kompresor powietrza? Po pierwsze, musi być zdolny do pracy ciągłej. Dzięki temu można go wykorzystać do zasilenia np. przemysłowych układów pneumatycznych (w trybie awaryjnym). Istotnym elementem takich urządzeń jest zawór do odprowadzania kondensatu. Dzięki niemu nasz kompresor olejowy może zostać łatwo opróżniony z wody, jaka powstaje w nim w trakcie sprężania i rozprężania gazu. Warto też zwrócić uwagę na obecność manometrów. Sprężone powietrze osiąga pewną wartość ciśnienia, w związku z czym warto ją na bieżąco kontrolować. Manometr znajduje się na wyposażeniu tak prostych urządzeń, jak np. kompresor akumulatorowy.

Reasumując, sprężone powietrze to czynnik roboczy, który może być wykorzystany na wiele sposobów. Każdy nasz kompresor olejowy i przenośny kompresor akumulatorowy został zaprojektowany tak, aby można było jak najlepiej wykorzystać jego potencjał?

Pokaż wyniki (7)
Sprężarki i kompresory
Widok:
Dostępność:
Na stronie:
Sortuj po:

DAEWOO Kompresor samochodowy 12V 60l

Indeks katalogowy: DW 60L

Dostępne
  • Daewoo
  • Indeks katalogowy:
    • DW 60L
129,00 zł brutto 104,88 zł netto + 23% VAT / szt.
Do przechowalni

DAEWOO Kompresor samochodowy 15l 12V

Indeks katalogowy: DW 20L PLUS

Dostępne
89,00 zł brutto 72,36 zł netto + 23% VAT / szt.
Do przechowalni

DAEWOO Kompresor samochodowy 25l 12V

Indeks katalogowy: DW 40L PLUS

Końcówka asortymentu
169,00 zł brutto 137,40 zł netto + 23% VAT / szt.
Do przechowalni

18V, wyświetlacz LCD, obroty 21000 min⁻¹, max. ciśnienie 100 psi (7 bar), wężyk: wentyl samochodowy, masa 0.8 kg, kompatybilna z akumulatorami Energy+

Końcówka asortymentu
161,60 zł brutto 131,38 zł netto + 23% VAT / szt.
Do przechowalni

Końcówka asortymentu
64,10 zł brutto 52,11 zł netto + 23% VAT / szt.
Do przechowalni

Końcówka asortymentu
269,90 zł brutto 219,43 zł netto + 23% VAT / szt.
Do przechowalni

DAEWOO Kompresor olejowy 50L DAC 50D

Indeks katalogowy: DAC 50D

Brak
Realizacja 2-3 dni
899,00 zł brutto 730,89 zł netto + 23% VAT / szt.
Do przechowalni