Sprężarki i kompresory

Kompresory i sprężarki

Kompresor powietrza to urządzenie, którego zadaniem jest wygenerowanie odpowiednio dużego ciśnienia pneumatycznego. Sprężone powietrze może być wykorzystane np. do nadmuchania różnych przedmiotów (np. opon) albo wykorzystane jako czynnik roboczy w układach pneumatycznych. Czym zatem jest kompresor akumulatorowy lub kompresor olejowy? Jak one działają?

Kompresor akumulatorowy lub sprężarki — jak zasilić?

W naszej ofercie znajdują się przede wszystkim sprężarki elektryczne. Niektóre z nich zasilane są wprost z gniazdka napięcia 230 V, a inne z dostosowanych do nich baterii. Kompresor akumulatorowy to urządzenie, które ma wiele zalet. Jest niezależne od źródła zasilania, może pracować praktycznie wszędzie (i w każdych warunkach) i — co najważniejsze — zajmuje niewiele miejsca. Taki kompresor powietrza jest często wykorzystywany do awaryjnego uzupełnienia powietrza w oponie samochodu osobowego. Uproszczone modele takiej sprężarki podpina się bezpośrednio do gniazdka samochodowego 12 V. Urządzenia akumulatorowe są pod tym względem znacznie bardziej funkcjonalne, gdyż nie obciążają akumulatora auta.

Kompresor olejowy i sprężone powietrze — co to jest?

W naszej ofercie znajduje się również kompresor olejowy. Jest to duże, zasilane elektrycznie urządzenie, które zostało wyposażone w układ smarowania. Dzięki temu tłok pompy pneumatycznej (sprężarki) jest chroniony przed skutkami zatarcia. Oczywiście istnieją również na rynku kompresory bezolejowe. Urządzenia te wyróżniają się specyficznie zaprojektowanym tłokiem, który minimalizuje ryzyko zatarcia. Wielu specjalistów podkreśla jednak, że takie urządzenia charakteryzują się mniejszą mocą nominalną i tym samym wykorzystywane są często do zastosowań amatorskich.

Kompresor powietrza — co warto wiedzieć?

Jakie są najważniejsze funkcje, jakie powinien posiadać dobry kompresor powietrza? Po pierwsze, musi być zdolny do pracy ciągłej. Dzięki temu można go wykorzystać do zasilenia np. przemysłowych układów pneumatycznych (w trybie awaryjnym). Istotnym elementem takich urządzeń jest zawór do odprowadzania kondensatu. Dzięki niemu nasz kompresor olejowy może zostać łatwo opróżniony z wody, jaka powstaje w nim w trakcie sprężania i rozprężania gazu. Warto też zwrócić uwagę na obecność manometrów. Sprężone powietrze osiąga pewną wartość ciśnienia, w związku z czym warto ją na bieżąco kontrolować. Manometr znajduje się na wyposażeniu tak prostych urządzeń, jak np. kompresor akumulatorowy.

Reasumując, sprężone powietrze to czynnik roboczy, który może być wykorzystany na wiele sposobów. Każdy nasz kompresor olejowy i przenośny kompresor akumulatorowy został zaprojektowany tak, aby można było jak najlepiej wykorzystać jego potencjał?

Pokaż wyniki (6)
Sprężarki i kompresory
Widok:
Dostępność:
Na stronie:
Sortuj po:
DAEWOO Kompresor samochodowy 12V 60l

Dostępność: Końcówka asortymentu
  • Daewoo
  • Indeks katalogowy:
    • DW 60L
129,00 zł brutto 104,88 zł netto + 23% VAT / szt.
GRAPHITE Kompresor akumulatorowy Energy+ 18V, wyświetlacz LCD, bez akumulatora

18V, wyświetlacz LCD, obroty 21000 min⁻¹, max. ciśnienie 100 psi (7 bar), wężyk: wentyl samochodowy, masa 0.8 kg, kompatybilna z akumulatorami Energy+

Dostępność: Końcówka asortymentu
159,00 zł brutto 129,27 zł netto + 23% VAT / szt.
MAKITA Minikompresor akumulatorowy 18V 11,1 bar DMP181Z

Dostępność: Końcówka asortymentu
549,00 zł brutto 446,34 zł netto + 23% VAT / szt.
MAKITA Minikompresor akumulatorowy 18V DMP180Z

Dostępność: Dostępne
259,00 zł brutto 210,57 zł netto + 23% VAT / szt.
PANSAM Kompresor olejowy 1,5 kW 8 bar 24l

PANSAM Kompresor olejowy 1,5 kW 8 bar 24l

Indeks katalogowy: A077020

Dostępność: Na zamówienie
Realizacja 2-3 dni
564,40 zł brutto 458,86 zł netto + 23% VAT / szt.
PANSAM Kompresor olejowy 1,5 kW 8 bar 50l

PANSAM Kompresor olejowy 1,5 kW 8 bar 50l

Indeks katalogowy: A077030

Dostępność: Na zamówienie
Realizacja 2-3 dni
663,40 zł brutto 539,35 zł netto + 23% VAT / szt.