Survival

Dla osób, które cenią sobie ekstremalne przeżycia i oczekują od życia jeszcze więcej  - survival jest idealnym rodzajem aktywności. Możliwość przebywania na świeżym powietrzu, wśród natury i jej nieujarzmionych warunków to doskonała sposobność do sprawdzenia swojej kondycji, reagowania na pojawiające się zagrożenia i w końcu - lepszego poznania siebie.
Sztuka przetrwania wzmacnia charakter, a outdoor umożliwia przyjemne spędzanie wolnego czasu. To sport, który korzystnie wpływa na zdrowie, angażuje i pozwala osiągnąć stan spełnienia.
Do każdej wyprawy należy się jednak przygotować. Potrzebne jest nie tylko odpowiednie nastawienie, ale i narzędzia, akcesoria lub odzież, które będą oparciem w każdej, nawet najbardziej wymagającej sytuacji. Marka NEO TOOLS przygotowała serię produktów dla zaawansowanych oraz dopiero początkujących w tej dziedzinie aktywności. W poniższych kategoriach podpowiadamy na czym warto się skupić i bez czego lepiej nie zapuszczać się w teren!

Noże, multitoole, narzędzia

Nie ma survivalu bez ostrego, poręcznego narzędzia, które może wybawić z niejednej opresji. Zarówno noże bushcraftowe, survivalowe, taktyczne czy uniwersalne świetnie sprawdzają się podczas biwakowania, leśnych lub górskich wypraw czy rajdów terenowych. W zależności od tego na jaki rodzaj narzędzia się zdecydujesz – zapewnisz sobie właściwą ergonomię, stopień wyprofilowania ostrza oraz dodatkowe właściwości, umożliwiające m.in. przecinanie pasów, sposobność chowania ostrza w rękojeści czy wyposażenie w wybijak do szyb.
W tej kategorii znajdują się także niezastąpione piły, toporki, siekiery, maczety, multitoole oraz scyzoryki – dopasuj narzędzie do konkretnych potrzeb i ciesz się jego niezawodnością przez wiele sezonów.

Kuchnia outdoorowa

Nie ma nic przyjemniejszego od kawy czy herbaty przygotowanej na łonie natury. Nawet zwykła fasolka czy ziemniaki pieczone w popiele smakują nieporównywalnie lepiej, kiedy przyrządzi się je na biwaku, w otoczeniu świeżego powietrza. Niewiele jednak można zdziałać, gdy brak jest podstawowych akcesoriów do tego typu aktywności.
Marka NEO TOOLS oferuje kompleksowo – naczynia, lodówki turystyczne, zestawy garnków czy kuchenki, z pomocą których możliwe jest proste i szybkie zagotowanie wody oraz przygotowanie posiłków niezależnie od miejsca, w którym się przebywa. Produkty wysokiej jakości, ale jednocześnie o lekkiej, odpowiedniej do transportowania wadze są doskonałe, aby wypad pod namioty był możliwie komfortowy i pełen wrażeń.

Lampy i latarki

Z dala od cywilizacji noc potrafi być naprawdę nieprzenikniona. W lesie lub na biwaku nie da się więc obejść bez dobrej jakości, niezawodnej latarki lub lampki. Urządzenie powinno charakteryzować się możliwością regulacji wiązki światła, ale także wodoodpornymi właściwościami czy sposobnością korzystania z niego bez użycia rąk. Marka NEO TOOLS ma do zaoferowania bogaty asortyment latarek czołowych, ale też naświetlaczy czy lamp biwakowych/kempingowych do wygodnego postawienia w bliskim otoczeniu obozu.
W kategorii można znaleźć także klasyczne latarki akumulatorowe Energy+ lub bateryjne, wyróżniające się dużą mocą oraz możliwością ładowania na USB. Pamiętaj, że światło może odstraszyć dzikie zwierzęta i pozwoli uniknąć nieprzyjemnych kontuzji.

Panele słoneczne

Wybierając się w podróż nawet z dala od cywilizacji, będziemy mieć ze sobą telefon komórkowy dla bezpieczeństwa, komunikacji czy nawigacji. Być może przyda się nam także źródło zasilania do podładowania latarki czy zegarka. W takich sytuacjach nieocenione okażą się przenośne panele słoneczne, które po wygodnym zamocowaniu do plecaka lub umocowaniu na nasłonecznionym terenie, sprawdzą się niezależnie od aktualnej pory roku.
Ładowarki solarne wraz z akcesoriami pozwolą szybko zasilić nasze urządzenia elektroniczne, bez względu na to, czy znajdujemy się na samym wierzchołku góry czy przemierzamy rowerem kilometry wiejskich szos.

Sprzęt biwakowy

To pojemna kategoria, w której można zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria oraz produkty, bez których nie sposób obejść się na biwaku. Przebywając na świeżym powietrzu i planując wygodny nocleg, dobrze pamiętać nie tylko o podstawach, jakimi są solidny namiot czy karimata. Do nocowania na zewnątrz – szczególnie w bardziej wymagających rejonach, przydadzą się także składane narzędzia, liny, tarpy czy taśmy. Dobrze pamiętać również o sprawdzonym termosie czy wygodnym hamaku – szczególnie w miejscach, gdzie podłoże nie jest pewne.

Torby i plecaki

Podstawą każdej, udanej wyprawy jest odpowiedni i wygodny plecak lub torba, w których można pomieścić niezbędne akcesoria, jednocześnie nie obciążają ramion oraz pleców. Na okoliczność częstego podróżowania najlepiej sprawdzą się bagaże w praktycznym wzorze moro, na którym rozmaite zabrudzenia nie rzucają się w oczy.
W przypadku toreb i plecaków marki NEO TOOLS można liczyć również na doskonałą jakość wykonania, pozostając tym samym pewnym i spokojnym o ich zawartość - nawet podczas najbardziej szalonych eskapad! Warto zwrócić uwagę na wiele kieszeni do przechowywania czy podwójne zabezpieczenie dna przed zamoknięciem.

Ochrona ciała

Mając już odpowiednio skomplikowany ekwipunek, dobrze jest pomyśleć także o sobie – przede wszystkim o tym, co będziemy nosić w trakcie wyprawy. Uwzględniając skrajne warunki pogodowe, jak np. wysoka temperatura, deszcz czy chłód, warto wyposażyć się w odpowiednią odzież, która sprawdzi się na wiele okoliczności.
Marka NEO ma w swojej ofercie nie tylko wytrzymałe, ciepłe i wygodne w noszeniu kurtki z kapturem, ogrodniczki czy bluzy, ale również m.in. specjalnie zaprojektowane rękawice, które ochronią dłonie w trakcie wykonywania przygotowań do zorganizowania obozowiska czy przedzierania się przez ostre gałęzie.