Nowość - klimatyzatory Neo Tools

2021-06-25W naszej ofercie pojawiły się klimatyzatory przenośne – łatwe w instalacji i demontażu produkty NEO Tools.

Klimatyzatory mobilne znane są na rynku od dłuższego czasu. Stanowią bardzo dobrą alternatywę dla klasycznej instalacji klimatyzacji.
Nie wymagają ingerencji w konstrukcję budynku, uciążliwego remontu, zatrudniania specjalistów ani ponoszenia dużych kosztów.
Są świetnym rozwiązaniem w wynajmowanych pomieszczeniach biurowych oraz mieszkalnych.
Ponieważ cechuje je łatwość montażu i demontażu, a także mobilność, przy przeprowadzce po prostu wystarczy je przenieść do nowego miejsca, tak jak meble.

Specjaliści NEO Tools zadbali o to, żeby proponowany system klimatyzacji przenośnej nie wymagał ingerencji w stolarkę okienną lub konstrukcję budynku.
Ciepło odprowadzane jest z jednostki za pomocą specjalnej rury oraz dostępnego osobno zestawu uszczelniającego, instalowanego w oknie rozwieranym lub uchylnym (również w połaciowym oknie uchylnym).
Uszczelnienie składa się z taśmy mocującej z rzepem oraz kołnierza, który wykonano z wodoodpornej i termoizolacyjnej mikrofibry odbijającej promieniowanie UV, a jednocześnie przepuszczającej światło
Zamek błyskawiczny umożliwia zamocowanie rury odprowadzającej ciepło z jednostki, a przy całkowitym rozsunięciu – wietrzenie pomieszczenia.
Zamocowany kołnierz nie przeszkadza w szczelnym zamknięciu okna, a jego demontaż nie pozostawia żadnych śladów na stolarce okiennej.

Przenośne klimatyzatory NEO Tools dostępne są w dwóch wersjach 90-135, 90-136 , które różnią się od siebie wydajnością, a co za tym idzie – możliwością obsługi pomieszczeń różnej wielkości.

Mniejsza jednostka 90-135 jest w stanie zapewnić chłód lub ciepło w pomieszczeniu o powierzchni do 26 ㎡,natomiast większa 90-136 we wnętrzu o maksymalnej powierzchni do 36 ㎡.

Najważniejsze funkcjonalności klimatyzatorów przenośnych NEO Tools to:

  • cicha praca;
  • niski pobór energii elektrycznej;
  • ustawienie temperatury chłodzenia;
  • regulacja prędkości nawiewu;
  • tryb nocny.

Oba modele dostępnych w asortymencie klimatyzatorów NEO Tools wyposażone są w kółka, które ułatwiają ich przemieszczanie między pomieszczeniami. Jako czynnik chłodzący użyto w nich przyjazny środowisku R290.
W ofercie znajdują się także wentylatory (także podłogowe). Te proste urządzenia, których głowica porusza się na linii prawo-lewo, doskonale sprawdzą się w przestrzeni biurowej i wszędzie tam, gdzie potrzeba szybkiej i efektywnej cyrkulacji powietrza.