Kosiarki do trawy ręczne

Każdy, kto posiada przydomowy ogródek lub działkę, doskonale wie, jak dużym obowiązkiem jest regularne koszenie trawnika. Aby nieruchomość prezentowała się estetycznie, pielęgnacji trawnika należy dokonywać bardzo często. Prace ogrodowe to jednak przyjemność, kiedy pod ręką mamy pomocników w postaci praktycznych elektronarzędzi. Do prac pielęgnacyjnych trawników o niewielkiej powierzchni, doskonale sprawdzą się kosiarki ręczne. Kosiarka ręczna bębnowa to urządzenie proste w obsłudze, o wysokiej funkcjonalności. W jakich uwarunkowaniach ręczna kosiarka sprawdza się najlepiej?

Kosiarki ręczne kontra elektryczne - czas koszenia

Koszenie ogródka to nie zawody, choć w tej dyscyplinie każdy chce ukończyć zadanie w możliwie najkrótszym czasie. Na niewielkim obszarze, czas koszenia kosiarką ręczną oraz kosiarką elektryczną jest porównywalny. Ponadto, o tempie koszenia decyduje sam operator kosiarki. Kosiarki bębnowe to dobre i funkcjonalne rozwiązanie na niewielkie działki przydomowe oraz rekreacyjne.

Kosiarka ręczna do zadań specjalnych

Co wyróżnia kosiarkę ręczną? Mianowicie to, że znacznie lepiej radzi sobie z koszeniem miejsc trudnodostępnych i nierównym ukształtowaniem terenu. Ręczne kosiarki różnicuje przede wszystkim szerokość cięcia, co sprawia, że możemy operować kosiarką również w wąskich ścieżkach niewielkiego ogródka. Szerokość koszenia przekłada się również na efektywność pracy z kosiarką.

Oszczędność i ekologia - zalety kosiarki ręcznej

Kosiarka ręczna posiada wiele zalet. Przede wszystkim jest wygodna w użyciu i zawsze gotowa do pracy - nie wymaga dodatkowego paliwa, przez co poza samym zakupem nie generuje dodatkowych kosztów. Wybierając ręczną kosiarkę wybieramy zatem rozwiązanie ekonomiczne oraz ekologiczne - nie generuje ona spalin i nie zużywa energii elektrycznej.

Możliwość regulacji wysokości koszenia

Poszczególne modele są również zaopatrzone w regulator wysokości cięcia, dzięki czemu koszenie będzie bardziej efektywne. Regulacja wysokości koszenia jest bardzo przydatną funkcjonalnością, ponieważ trawy i byliny narastają szczególnie szybko po opadach atmosferycznych. Jeśli przegapimy dzień, w którym z reguły kosimy trawę, może ona urosnąć zaskakująco szybko. Mając do dyspozycji regulację wysokości koszenia, w mig rozprawimy się z tym problemem.

Kosiarka ręczna do trawy - cicha praca

Kosiarka bębnowa wyróżnia się przede wszystkim cichą pracą, dzięki czemu nie musimy zakłócać sąsiadom ogrodowego relaksu, a już w szczególności imprezy ogrodowej przy grillu.

Pokaż wyniki (5)
Kosiarki ręczne
Widok:
Dostępność:
Na stronie:
Sortuj po:
FAWORYT Kosiarka ręczna 30cm TKR 300

FAWORYT Kosiarka ręczna 30cm TKR 300

Indeks katalogowy: TKR300 FAWORYT

Dostępność: Dostępne
169,00 zł brutto 137,40 zł netto + 23% VAT / szt.
HANDY Kosiarka ręczna 30cm TKR300

HANDY Kosiarka ręczna 30cm TKR300

Indeks katalogowy: TKR300 HANDY

Dostępność: Dostępne
169,00 zł brutto 137,40 zł netto + 23% VAT / szt.
NAC Kosiarka mechaniczna 30cm LM-30

KOSIARKA PCHANA, szerokość 30 cm, 5 noży-samoostrzących, zakres koszenia 15-42 mm, bez kosza

Dostępność: Dostępne
239,00 zł brutto 194,31 zł netto + 23% VAT / szt.
NAC Kosiarka mechaniczna 40cm LM-40

KOSIARKA PCHANA, szerokość 40 cm, 5 noży-samoostrzących, zakres koszenia 15-42 mm z koszem

Dostępność: Dostępne
319,00 zł brutto 259,35 zł netto + 23% VAT / szt.
VERTO Kosiarka ręczna

VERTO Kosiarka ręczna

Indeks katalogowy: 15G350

Dostępność: Na zamówienie
Realizacja 2-3 dni
289,00 zł brutto 234,96 zł netto + 23% VAT / szt.