Piły elektryczne łańcuchowe

Piły i pilarki łańcuchowe elektryczne to niezwykle przydatne narzędzia, które pomogą ci utrzymać porządek w ogrodzie, przez co powinny znaleźć się w niejednym przydomowym warsztacie tak samo, jak np. wertykulator. Są to narzędzia idealne do cięcia drewna, które z powodzeniem można wykorzystać również w innych pracach ogrodowych np. aby regularnie przycinać żywopłot. Ich prosta obsługa sprawia, że z omawianych urządzeń mogą korzystać także osoby, które są nieobeznane z pracami, jakie należy wykonać w przydomowych ogrodach, przez co sporadycznie tną drewno na opał bądź garną się do przycinania gałęzi drzew.

Piła elektryczna

Elektryczna pilarka w przeciwieństwie do pilarek spalinowych nie wymaga regularnej wymiany paliwa, świec, filtrów itp. W jej przypadku nie zachodzi również konieczność korzystania zarówno z szarpaka, jak i systemu ssania w celu uruchomienia urządzenia, co jak wiadomo, może wiązać się z posiadaniem pewnej wiedzy technicznej, która pozwoli bezpiecznie korzystać z narzędzia. Dlatego z pilarek wyposażonych w silnik elektryczny mogą korzystać osoby nieobeznane z cięciem. Te niezwykle przydatne i proste w obsłudze narzędzia, które służą do obróbki drewna na materiał opałowy, doskonale sprawdzą się w każdym ogrodzie, ponieważ zapewniają wygodę pracy, są zasilane prądem lub wyposażone w akumulator i można je przechowywać w takich miejscach jak np. altana.

Pilarka elektryczna do drewna

Piła elektryczna do drewna to funkcjonalne urządzenie, które idealnie sprawdza się w codziennych przydomowych pracach ogrodniczych m.in. podczas pielęgnacji wiekowych żywopłotów z grubymi gałęziami. Z powodzeniem po tego typu sprzęt możemy także sięgnąć w momencie cięcia drewna na opał lub przycinania desek w czasie budowy. Piły elektryczne wyposażone w łańcuch są niezastąpionym sprzętem w przypadku małych i średnich działek, gdzie mamy dostęp do źródła zasilania, tj. do sieci elektrycznej, w przypadku których można sięgnąć po przedłużacz. Wyjątek stanowią modele z systemem akumulatorowym.

Na co jeszcze zwrócić uwagę, kupując elektryczną piłę łańcuchową?

Zanim kupimy pierwszą lepszą piłę elektryczną, warto zapoznać się z całą gamą modeli dostępnych na rynku, zwracając przy tym uwagę na kilka bardzo ważnych kwestii. Przede wszystkim musimy zastanowić się, do jakich prac oraz w jakich warunkach będziemy korzystać z urządzenia. Następnie należy dokładniej przyjrzeć się kilku istotnym parametrom danego modelu takim jak:

  • moc urządzenia / moc silnika – podawana jest w watach, przekłada się zarówno na jakość pracy, jak i szybkość cięcia, dlatego im moc danego urządzenia się większa, tym sprawniej radzi sobie z cięciem, np. piły z silnikiem o mocy min. 1800 W sprawdzą się podczas budowy mebli ogrodowych;
  • długość prowadnicy – ma znaczny wpływ na sprawność urządzenia i komfort pracy, tj. im. prowadnica jest dłuższa, tym sprawniej przetniemy grubsze drzewo, jednak musisz pamiętać, że pilarki elektryczne mają mniejszej długości prowadnice aniżeli urządzenia spalinowe, dlatego są odpowiednim sprzętem do przydomowych, amatorskich zastosowań. Do prostych prac wystarczą modele posiadające wysięgnik o długości 20 cm, z kolei przy cięciu grubszych gałęzi, prowadnica winna mieć ok. 30-40 cm;
  • zasilanie – urządzenia elektryczne dostępne na polskim rynku, w tym także omawiane pilarki, pracują na typowym napięciu 230 V.

Piła łańcuchowa elektryczna – ważne parametry

W naszej ofercie znajdują się wyłącznie sprawdzone urządzenia idealne do wstępnej obróbki drewna, które zostały wyprodukowane przez renomowane firmy. Bardzo często można natrafić na wyprzedaż i zamówić z dostawą do domu taki produkty jak np. pilarki elektryczne DAEWOO, MAKITA, NAC, czy też GPT GT, w tym handy prime gtp2240qt. Oprócz wyżej wymienionych kwestii warto zwrócić uwagę na inne parametry takie jak: podziałka łańcucha, liczba i grubość ogniw prowadzących.

Piła elektryczna – czy warto ją kupić?

Każda piła elektryczna składa się z dwóch podstawowych elementów konstrukcyjnych, tj. piły łańcuchowej na prowadnicy oraz silnika, w tym przypadku elektrycznego, choć na rynku dostępne są również modele akumulatorowe. Prezentowane urządzenia wyposażone w łańcuch tnący z powodzeniem mogą zastąpić urządzenia spalinowe, oferując przy OKAZJI szereg udogodnień, dzięki którym szybko i sprawnie wykonamy prace ogrodowe. Do najważniejszych zalet prezentowanego sprzętu należy zaliczyć następujące kwestie:

  • Ekologia – są nieporównywanie mniej szkodliwe dla środowiska niż modele spalinowe, które regularnie należy uzupełniać w paliwo, które właśnie wytwarza spaliny przedostające się do środowiska. Dodatkowo  mogą emitować również mniej hałasu.
  • Niewielka waga – jest to sprzęt znacznie lżejszy niż urządzenia spalinowe, ponieważ nie posiada zbiornika na paliwo i nawet gdy pilarka została wyposażona w dodatkowe moduły i akcesoria, to zazwyczaj jej waga nie przekracza 5 kg.
  • Czystość – wszystkie najważniejsze elementy pilarki takie jak np. silnik, zakrywa obudowa, która ochrania wnętrze tzw. serce urządzenia przed wnikaniem do środka pyłu lub innych zanieczyszczeń.
Pokaż wyniki (23)
Pilarki elektryczne
Widok:
Dostępność:
Na stronie:
Sortuj po:
BLACK+DECKER Pilarka łańcuchowa na wysięgniku 800W

Dostępność: Dostępne
399,00 zł brutto 324,39 zł netto + 23% VAT / szt.
BLAUPUNKT Piła łańcuchowa 2200W 35cm CS3010

Dostępność: Dostępne
279,00 zł brutto 226,83 zł netto + 23% VAT / szt.
DEDRA Pilarka łańcuchowa elektryczna 2,2kW 40cm

Dostępność: Końcówka asortymentu
269,00 zł brutto 218,70 zł netto + 23% VAT / szt.
DEDRA Pilarka łańcuchowa elektryczna 2,2kW Oregon 40cm

Dostępność: Dostępne
299,00 zł brutto 243,09 zł netto + 23% VAT / szt.
DEDRA Pilarka łańcuchowa na wysięgniku 750W 2,85m

Dostępność: Dostępne
319,00 zł brutto 259,35 zł netto + 23% VAT / szt.
FAWORYT Pilarka elektryczna 2500W 40cm OTP2500QTX

Dostępność: Dostępne
269,00 zł brutto 218,70 zł netto + 23% VAT / szt.
HANDY Pilarka elektryczna 2000W 40cm OTP2040

Dostępność: Dostępne
229,00 zł brutto 186,18 zł netto + 23% VAT / szt.
HANDY Pilarka elektryczna 2000W GTP2040QT

HANDY Pilarka elektryczna 2000W GTP2040QT

Indeks katalogowy: GTP2040QT HANDY

Dostępność: Dostępne
269,00 zł brutto 218,70 zł netto + 23% VAT / szt.
HANDY Podkrzesywarka elektryczna 750W 20cm OTP750T

Dostępność: Dostępne
259,00 zł brutto 210,57 zł netto + 23% VAT / szt.
LIDER Pilarka elektryczna 750W GYP750T

LIDER Pilarka elektryczna 750W GYP750T

Indeks katalogowy: GYP750T LIDER ŻÓŁTA

Dostępność: Końcówka asortymentu
349,00 zł brutto 283,74 zł netto + 23% VAT / szt.